MAPEG’in ihale dosyasında yine Hatay var!

Yayınlanma Zamanı : 02 Mart 2021 Saat: 15:43

MAPEG’in ihale dosyasında yine Hatay var!

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü(MAPEG), Hatay’da 10 farklı noktada maden arama ve işletmesi için ikinci kez ihaleye çıkılacağını duyurdu. Aralarında Hatay’daki 10 maden sahasını da kapsayan 606 adet maden sahasını ilgilendiren 156. Grup İhale İlanı kapsamında daha önce ihalelerin yapılması sonucu müracaatı olmayan sahaların ikinci kez ihaleye açılacağının altını çizen MAPEG, biri merkez, ikisi Hassa, üçü Belen, biri Arsuz ve 3 tanesi de İskenderun olmak üzere Hatay’da toplam 10 maden sahasının ihalelerinin ise 7 Nisan 2021’de, Saat:10.30’da yapılacağını açıkladı..

606 adet maden sahası kapsamında, ikinci defa ihale edilmek üzere aramalara açılacak olan yerlerle ilgili MAPEG’den yapılan açıklama şöyle, “6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun hükümleri uyarınca hukuki durumları sona eren ve ihalelerinin yapılması sonucu müracat olmayan 606 adet maden sahası Maden Kanunu’nun 3’ncü maddesi ve aynı maddeye eklenen ek fıkra 21.03.2018-7103/32 md. Kapsamında bir sahanın ihalesinin iki defa yapılmasına rağmen sahaya müracaat olmaması durumunda sahanın aramalara açık geleceği Genel Müdürlükçe ilan edilir. ‘İlan edilen sahaya bir aylık sürede müracaat olması durumunda belirlenen ihale taban bedeli üzerinden ruhsatlandırılır.  Müracaatın birden fazla olması durumunda müracaat edenler arasında yeniden ihale edilir’ hükmü gereği ilan edilerek 2’nci defa ihale edilmek üzere aramalara açılacaktır. İlgili sahalar ile ilgili usul ve esaslar ile ihale www.mapeg.gov.tr adresinde yayımlanacak şartnamesinde belirtilecektir.”

İhale saha koordinatları ise şöyle:
Hatay Merkez; 1. İhalesi Yapıldı. Teklif Gelmedi Yeniden İhale edilecek
Hatay Hassa; 1. İhalesi Yapıldı. Teklif Gelmedi Yeniden İhale edilecek
Hatay Hassa; 1. İhalesi yapılanlar
Hatay Arsuz; 1. İhalesi yapılanlar
Hatay Belen; İhale edilecek
Hatay Belen; ihale edilecek
Hatay Belen; ihale edilecek
Hatay İskenderun; 1. İhalesi yapılanlar
Hatay İskenderun; ihale edilecek
Hatay İskenderun; ihale edilecek

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"