Hatay’ın can damarı tünelde dört koldan çalışma

Yayınlanma Zamanı : 24 Şubat 2021 Saat: 12:46

Hatay’ın can damarı tünelde dört koldan çalışma

Devlet Su İşleri(DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü, Afrin çayının sularını Reyhanlı Barajı rezervuarına aktaracak olan Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı’nda dört bir koldan çalışma başlattı.

Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı Yapımı İnşaatı işi kapsamında 1373 m. uzunluğundaki T1 tüneli inşaatını inceleyen DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Mehmet Akif Balta ve beraberindeki heyet, tünellerin Hatay’ın can damarı olacağını ifade etti.

Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta ve beraberindeki heyet, Reyhanlı Barajı’na saniyede 50 m³ suyun derive edilmesini sağlayacak olan Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı Yapımı İnşaatı işi kapsamında bulunan 1373 m. uzunluğundaki T1 tüneli inşaatının giriş kazısındaki çalışmaları başlatırken, Hatay için hayati öneme sahip iki farklı tünelin hem giriş hem de çıkış kısımlarındaki çalışmalara dört farklı kısımdan başlandığını duyurdu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"