Hatay, normalleşmeye yakın iller arasında

Yayınlanma Zamanı : 24 Şubat 2021 Saat: 10:54

Hatay, normalleşmeye yakın iller arasında

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 15-21 Şubat tarihlerini kapsayan her 100 bin nüfusta görülen vakaların yer aldığı haritada ‘düşük riskli’ görülen 5 ilin yanında normalleşmeye yakın iller arasında Hatay’ı da gösterdi.

Prof. Dr. İlhan, il il 100 bin nüfustaki vaka sayılarının yer aldığı haftalık güncel veri haritasının 1 Mart’ta başlayacak ‘yerinde karar’ için anahtar olacağını ifade ederken, 100 bin nüfusta vaka sayısı 10’un altında kalarak ‘düşük riskli’ görülen illerin Hakkari, Şırnak, Muş, Batman ve Diyarbakır olduğunu, Ankara ile birlikte Eskişehir, Adana, Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, Çanakkale gibi illerin de iyi durumda olduğunu söyledi.

Vaka sayası 10’un altındaki düşük riskli 5 ilin yanında normalleşmeye en yakın diğer illeri inceleyen Prof. Dr. İlhan, “Ankara, büyükşehir olarak baktığımızda aslında iyi bir durumda, Ankara’daki vatandaşlar kurallara uyuyorlar. Eskişehir iyi durumda, İzmir biraz daha olumsuz durumda; ama aslında Ankara’ya oldukça yakın gibi düşünülebilir. Antalya biraz daha yüksek, bir üst seviyede gibi düşünmek gerekiyor, Mersin beraber şekilde yüksek. Adana örneğin Ankara’ya yakın bir skalada, Ankara ile benzer bir değişim yapılabilir. Hatay, Ankara’ya benzer bir zaman diliminde” dedi.

15-21 Şubat 2021 haftasına ait vaka sayıları.
8-14 Şubat 2021 haftasına ait vaka sayıları.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"