Aygaz, üniversiteden proje ‘İSTE’di!

Yayınlanma Zamanı : 16 Şubat 2021 Saat: 15:02

Aygaz, üniversiteden proje ‘İSTE’di!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Rektör Yardımcısı ve Havacılık ve Uzay Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu üniversite sanayi iş birlikleri için İSTE akademisyenleriyle bir araya geldi.

İSTE vizyonunun bir parçası olarak üniversite sanayi bütünleşmesinin sağlanması yolunda AR-GE çalışmalarının yapılmasını teşvik etmek için düzenlenen toplantıda, 1961 yılında kurulan ve LPG’nin temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz üretimi ile satışını kapsayan süreçleri gerçekleştiren entegre bir LPG şirketi olan Dörtyol’daki terminal müdürlüğü ile bölge kalkınmasında rol oynayan AYGAZ ile İSTE arasında olası iş birlikleri konuşuldu. AYGAZ’ın İSTE’den talep ettiği dört alanda proje geliştirilmesi için AR-GE çalışmalarına başlandı.

Yapılacak AR-GE çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu bilgi donanımının ürüne dönüşmesinin projeleri beraberinde getireceğini vurgulayarak,  “Teknik bir üniversite olarak teknolojiyi transfer etmek, sanayi iş birlikleri ile üniversite için mevcut potansiyelleri keşfetmek, akademik bilgiyi uygulamaya geçirmek, üniversitemiz ve öğrencilerimize destek olmak için sanayi ile iş birlikleri kurmaya, bu iş birliklerini geliştirip sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda piyasanın talepleri ile akademik personel arasında köprü kurmaya devam edeceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Depci “Yönetim olarak üreten, birlikte hareket eden, şeffaf ve açık bir yapı için siz saygıdeğer mesai arkadaşlarımıza daima yol açacağız. İSTE’yi hep birlikte ileri taşımak İSTE’yen tüm personelimizin her zaman yanındayız. Bu yolda bireysel çalışmalar yerine ekip çalışmasının önemine inanıyor ve akademik personelimizin potansiyelini en doğru biçimde değerlendirebilmesi için çalışıyoruz” dedi.

İ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"