Arsuz’da afet riski azaltma planı

Yayınlanma Zamanı : 15 Şubat 2021 Saat: 16:46

Arsuz’da afet riski azaltma planı

Arsuz’da İl Afet Riskini Azaltma Planı toplantısı Kaymakam Musa Sarı başkanlığında, tüm kurum amirleri ve paydaşların katılımıyla online olarak düzenlendi.

Kaymakam Sarı, il genelinde afet riskinin azaltılması için “belirle, azalt, yönet” parolası ile düzenlenen toplantıda belirlenen yol haritası kapsamında, ilçe genelinde acil yapılması gerekenler ile ilgili olarak kurum amirlerini bilgilendirdi.

İl genelinde Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında tüm paydaşların katılımı ile düzenlenen toplantının, ilçe bazında da bugün düzenlendiğini ifade eden Kaymakam Sarı, sel, yangın, deprem gibi tüm afetlere karşı hazırlıklı olma adına daha önce yapılan çalışmalar olduğu gibi şimdi de halkımızın duyabileceği şekilde toplanma alanlarının duyurulması, kurum görevli personellerinin güncellenmesi, ivedilikle öncelikle kendimizden başlayarak tüm kurumların binalarının ve mahallelerde bulunan dış binaların yaptırılmayanlarının depreme dayanıklılığının tespitinin yapılması ile ilgili istişarede bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hemen hemen tüm okullarda bu çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Sarı, Arsuz’da da bu kapsamda yıkılan ve yenisi ihale edilen binaların olduğunu ifade etti.

Alınan karar gereği, yeni yapılan tüm binalarda bina girişine toplanma alanlarını belirten bilgilendirme tabelalarının konulmasının zorunlu olduğunu, yine tüm mahallelerdeki toplanma alanlarının duyurulması ile ilgili bir broşür ve afiş çalışmasının belediye tarafından yapılacağını anlatan Kaymakam Sarı, afet anında kriz merkezinin nerede ve nasıl oluşturulacağını, kimlerden oluşacağını, gelen yardımların nerede depolanıp dağıtılacağını ve dışarıdan gelen personelin nerelerde konaklayacağını tespit ettiklerini belirterek, yapılan çalışmaların bir yerde toplanacağını ve bunun kurumlara ve vatandaşlara ayrı ayrı duyurulacağını belirterek, ilçenin afetlere hazır olacağını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"