Hatay’da aşklar gül yerine nergis koktu!

Yayınlanma Zamanı : 14 Şubat 2021 Saat: 10:00

Hatay’da aşklar gül yerine nergis koktu!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü çiçek üreticilerine destek fırsatına çevirdi. Başkan Savaş, Hatay’da binbir emek sonucu yetişen ve ferahlatıcı kokusu tüm şehri saran nergis çiçeklerini, pandemi sürecinde zor zamanlar geçiren üreticiden satın alarak 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla yasaklar öncesi şehrin farklı noktalarında hemşehrilerine hediye etti.

Hafta içinde Antakya Karlısu Mahallesi’nde nergislerin üretildiği tarlaları ziyaret eden ve üreticiyle buluşan Savaş, mis gibi kokan nergisleri eşi Nazan Savaş ile birlikte topladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak çiçekleri satın aldıklarını açıklayan Savaş, “Bu seneki Sevgililer Günü’nde gül, karanfil ya da diğer renkli çiçekleri almak yerine kendi üreticimizin yetiştirdiği nergisleri almayı tercih ettik. Bu 14 Şubat’ta hem Hatay’ın ruhuna hem de belediyemizin projelerine uygun davranmak istedik. Kendi tarlamızda yetiştirdiğimiz nergisleri sevdiklerimize verelim istedik. Bu çiçekler bizim için çok önemli” dedi.

Başkan Savaş, 14 Şubat Sevgililer Gününü kutlarken “Her insanın bir sevme ve kucaklama şekli var, Hatay gibi doğal, çiçeklerle sevginizi gösterin” dedi.

Antakya Atatürk Parkı’nda tarladan toplanan nergisleri özellikle kadınlara dağıtan Başkan Savaş, burada yaptığı açıklamada da, “Görünmez bağlar ile bağlıyız birbirimize, Sevgi bağlarıyla. Ana-baba sevgisi, evlat sevgisi, torun sevgisi, doğa sevgisi, hayvan sevgisi… Sevmeye önce kendimizden başlayacağız, sonra elbette ailemizi, hayat arkadaşımızı, çocuklarımızı birbirimizi, çevremizdeki her şeyi, şehrimizi, ülkemizi, dünyayı seveceğiz. Benim biricik sevgilim eşim Nazan hanım, çocuklarım, onların yeri elbette ayrı… Bu sevgililer gününde kendi toprağımızda yetişmiş nergisleri zor şartlarda olan esnafımızdan aldık ve hemşehrilerimize hediye ettik, herkesin 14 Şubat sevgililer günü kutlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"