Payas’ta karantina kapsamı genişledi!

Yayınlanma Zamanı : 10 Şubat 2021 Saat: 10:28

Payas’ta karantina kapsamı genişledi!

Payas İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, COVID-19 filyasyon çalışmaları sonucunda Sincan Mahallesinde Pozitif vaka sayısında ve temaslı vaka sayısındaki hızlı artış sebebiyle  mahallede uygulanan karantina kapsamını genişletti.

Kurul, 09/02/2021 tarihi itibariyle  Sincan Mahallesine karantina uygulanmasına ve 7 gün süre ile Sincan İlkokulu-Ortaokulu bölgesinden Sincan Şehit Mustafa Avcı Parkı mevkiine kadar giriş çıkışların (Ülkemiz çapında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasındaki istisnaların geçerli olacağı şekilde uygulanmasına) yasaklanmasına, belirtilen tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile kararlaştırdı.

Payas’ta Sincan Mahallesi’nin yanısıra, Kürtül Mahallesi’nde 1, Çağlalik Mahallesi’nde 2, Karacami Mahallesi’nde de 4 ev karantinaya alınmıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"