‘Bıcırık’ı kurtarma operasyonu

Yayınlanma Zamanı : 10 Şubat 2021 Saat: 1:06

‘Bıcırık’ı kurtarma operasyonu

İskenderun’da tırmandığı ağaçta mahsur kalan ‘Bıcırık’ adlı kedilerini kurtarmak adına büyük bir panik yaşayan Nuraydın Ailesi’nin yardım çağrısına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden yanıt verdi.  Nuraydın Ailesi’nin 9 ay önce sahiplendikleri Bıcırık adlı kediyi kurtarmak için Kaymakam Yönden ve eşi Ayşenur Yönden’den destek istemesinin ardından, bölgeye yönlendirilen itfaiye ekiplerine Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk ve kızı Duru da eşlik ederek örnek bir duyarlılık gösterdi. Yaklaşık bir saat sürek kurtarma operasyonu sonrası, minik kedilerine kavuşan aile, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk ile birlikte Kaymakam Yönden’i görüntülü arayarak, teşekkürlerini sundu.

Kedilerinin kurtarılmasını heyecan dolu gözlerle bekleyen hayvansever Nuraydın Ailesi ise  mutluluklarını şu cümlelerle anlattı; “Bıcırık’ı 9 ay önce Bilfen Anaokulu’nun önünde minik bir yavruyken sahiplendik. İki kardeşini de Anaokulu Müdürümüz Sevgili Leyla Dal Hocamız sahiplendi. Çok minikti Bıcırık… Çok çaresizdi… Ailemizin bir üyesi, oğlumuzun oyun arkadaşı oldu. Sıcak yuvamız ona da yuva oldu. Dün kayboldu Bıcırık… 24 saat sonra onu komşu bahçenin gökdelenle rekabet eden ağacının tepesinde bulduk. Nasıl çıkmıştı, kaç saat kalmıştı, hiçbir fikrimiz yoktu. Acı acı miyavlaması canımızı yakıyordu bunu biliyorduk bir tek… Ne yaptıysak onu oradan indiremedik. 6 saat sonra anladık ki oradan inemeyecekti.  Aynı zamanda velimiz olan Saygıdeğer Kaymakamımız Sayın İskender Yönden ve Değerli eşleri Ayşenur Hanım’a derdimizi anlattık ve destek istedik. 20 dakika sonra HBB Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Taygun Cantürk, güzeller güzeli kızı Duru ve itfaiye ekibiyle yanımızdaydı. 1 saat süren bir operasyonla kedimiz Bıcırık’a kavuştuk. Taygun Bey’in müthiş bir hayvansever olduğunu ve kendisinin de bir kedisi olduğunu öğrendik. Taygun Bey ayrıca sokak kedileri için bize 20 kilo mama da bıraktı. (Aracında sürekli bulunduruyormuş.) Teşekkürler Sayın Kaymakamım… Teşekkürler Taygun Bey… Teşekkürler Ayşenur Hanım… Teşekkürler itfaiye ekibinin birbirinden kıymetli beyefendiler… Teşekkürler Duru… Teşekkürler can komşularım Müjde ve Can…. Teşekkürler… Teşekkürler… Güzel insanlar var oldukça Dünya güzelleşecek.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"