Hatay’ın yeraltı barajı şekillendi

Yayınlanma Zamanı : 05 Şubat 2021 Saat: 13:11

Hatay’ın yeraltı barajı şekillendi

DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Yeraltı Suyu Suni Besleme ve Yeraltı Barajları Eylem Planı çerçevesinde susuzluğa karşı inşaa ettiği Hatay Ceylanlı Yeraltı Barajı’nda gelinen son noktayı paylaştı.

Küresel ısınma ve azalan yağışlar dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında Antakya’da hayata geçirilen Ceylanlı Yeraltı Barajı’nda çalışmaların hızla devam ettiğini ifade eden Müdürlük, Amik Ovası’nda yeraltı sulamaları neticesinde yeraltı suyu seviyesinin de düştüğüne dikkat çekti.

DSİ 6. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Yeraltı Suyu Suni Besleme ve Yeraltı Barajları Eylem Planı çerçevesinde susuzluğa karşı yer altı baraj projelerini hayata geçiriyoruz.  Hatay Antakya Ceylanlı Yeraltı Barajı İnşaatı işi ile Gündüzlü Deresinin yıllık 1,395 hm3 suyu derive edilerek, Amik Ovası’nda yeraltı sulamaları neticesinde düşen yeraltı suyu seviyesinin beslenmesi ve yeniden dengeye getirilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Söz konusu yeraltı barajında yapım çalışmaları devam etmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"