Demir-çelikten ‘Doğan’ gücün lideri; TOSYALI

Yayınlanma Zamanı : 02 Şubat 2021 Saat: 15:46

Demir-çelikten ‘Doğan’ gücün lideri; TOSYALI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun 2’nci Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’sde yapımı devam eden Tosyalı Demir Çelik Fabrikası inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel ve Lütfi Kaşıkçı ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın da eşlik ettiği ziyarette, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı tarafından karşılanan Vali Doğan, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fuat Tosyalı, başlangıçta hurdadan üretim yapacak olan tesisin orta vadede madenden çelik üretimine geçeceğini belirterek, tesisin maliyetinin 1 milyar dolar olduğunu anımsattı ve bin kişiye doğrudan istihdam yaratacağını söyledi.

Tosyalı Holding olarak ülkemiz ve milletimiz için daha fazla üretmek, daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam ilkelerinden taviz vermediklerini ifade eden Tosyalı,  Vali Doğan’a Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nın projesinin yanı sıra şirketin mevcut yatırımlarını ve gelecek planlarını aktardı.

Vali Doğan, Tosyalı Holding’in Hatay’da ve ülke dışındaki demir çelik sektöründeki yatırımları ile sanayi sektöründe ekonomiye büyük katkı yaptığını belirterek, Hatay ekonomisine ve istihdama yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"