Borçlara karşılık taşınmaz devri gündemde

Yayınlanma Zamanı : 02 Şubat 2021 Saat: 17:23

Borçlara karşılık taşınmaz devri gündemde

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan 6 maddeyi görüşmek üzere 03.02.2021 Çarşamba günü Saat 14.00’da toplanacak. Meclis toplantısında, içesinde Sakarya Camisi, Karatoyuk Camisi ve Sanayi Camisi’nin de bulunduğu birçok parselin borçlara karşılık Maliye Bakanlığınca satın alınması karşılığında Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumuna bedelli olarak devri yönünde karar alınıp, başkan Fatih Tosyalı’ya ve encümene yetki verilmesi de görüşülecek.

İskenderun Belediye Meclisinde görüşülecek gündem maddeleri ise şöyle:

G Ü N D E M:

1) İskenderun Kent Merkezi ve Yakın Çevresine yönelik yaklaşık 3250 Ha büyüklüğündeki 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı 27.11.2020 tarihinde başlamak ve 28.12.2020 tarihinde bitirilmek üzere 30 gün süre ile 2. askıya çıkarılmış ve ilan edilmiş olup, askı sonrası plana yapılan itirazların değerlendirilmesi amacıyla gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

2) 2. Mıntıka 1290 nolu parsele yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulamalı İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

3) Her asansörün periyodik kontrollerinin yapılması için Belediyemiz ile Asansör Kontrol Muayene Bel. Eğt. ve Taah. Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokol gereğince belirlenen kontrol hizmet bedelinin % 10’una karşılık gelen bedelin idare payı olarak Belediyemizce alınması yönünde gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

4) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edilen bağış karşılığında Devlet Malzeme Ofisinden satın almış olduğumuz, 2020 Model L7D00351 şasi, C4Z13577 motor nolu CATERPİLLAR marka 428 kazıcı, yükleyici makinanın haczedilememesi için Kamu Hizmetine Tahsisi ile ilgili gerekli meclis kararının alınması ile ilgili Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü teklifi.

5) Belediyemizde görev yapan memur personellerin terfi ve intibaklarının aksatılmadan yapılabilmesi, tıkanmış olan kadroların mükteseplerine uygun hale getirilmesi için dolu ve boş kadro cetvellerine göre kadro tadillerinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.

6) Mülkiyeti Belediyemize ait olan Sakarya Camisinin bulunduğu Aşkarbeyli mıntıkası 3013 ada 10 parsel, Karatoyuk Camisinin bulunduğu Şevre İmar mıntıkası 1168 ada 22 parsel, Sanayi Camisinin bulunduğu Aşkarbeyli mıntıkası 2982 ada 1 parsel, 2982 ada 2 parsel, 2982 ada 9 parsel, Aşkarbeyli İmar mıntıkası 2982 ada 10 parsel, üzerinde güvenlik birimine ait bina bulunan Aşkarbeyli mıntıkası 6727 parsel ile Akçay mıntıkası 1314 ada 18 parsellerin borçlara karşılık Maliye Bakanlığınca satın alınması karşılığında Maliye Hazinesine, borçlarımıza karşılık Sosyal Güvenlik Kurumuna bedelli olarak devri yönünde karar alınması, alınan kararların uygulanması aşamasında Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya ve Encümene yetki verilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"