Geçmeyen cilt kuruluğunuz mu var?

Yayınlanma Zamanı : 01 Şubat 2021 Saat: 14:19

Geçmeyen cilt kuruluğunuz mu var?

İskenderun Palmiye Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Mine Kaya, özellikle kış aylarında daha sık görülen cilt kuruluğunu önlemek için önemli tavsiyelerde bulundu. Yüzün, ellerin veya vücudun her yıkandıktan sonra mutlaka nemlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kaya,  kış aylarında cildin daha fazla neme ihtiyacı olduğunun da altını çizdi.

Geçmeyen cilt kuruluğu dolayısıyla mutlaka bir uzmana başvurulması gerektiğini söyleyen Kaya, “Kışın özellikle el ve ayaklar soğuktan etkilenerek kuruyabilir. Cilt bakımı, cildi yeniden canlandırmak veya ciltteki kuruluğu önlemek için önemli bir uygulamadır. Mutlaka, eller yıkandıktan sonra nemlendirilmesi gerekmektedir. Nemlendiriciler kuruluğu önler ve cildi rahatlatır. Ayrıca kullandığınız ürünün içeriğine de dikkat edin ve doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Buna rağmen cilt kuruluğunuz devam eder ve düzelmezse, mutlaka bir sağlık uzmanına başvurun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"