AKOM, 201 noktaya müdahale etti

Yayınlanma Zamanı : 31 Ocak 2021 Saat: 16:47

AKOM, 201 noktaya müdahale etti

Hatay Büyükşehir Belediyesi, olumsuz hava koşullarına karşı tüm birimleriyle il genelinde 201 noktada etkili bir mücadele gerçekleştirdi. Kentin birçok noktasında sağanak yağışlar sonucu bazı evlerin bodrum katının su basması, derelerin taşması ve su birikintilerinin oluşmasına karşı Hatay Büyükşehir Belediyesi hızlı bir şekilde harekete geçti.

Hatay’da dün akşam etkili olan sağanak yağış nedeniyle tüm birimleriyle ortak hareket eden Hatay Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı 30 araç ve 100 personel, Fen İşleri Daire Başkanlığı 5 araç 15 personel, Park Bahçe Daire Başkanlığı 6 araç 18 personel, HATSU 15 araç 40 personel ve Zabıta ekipleri 20 personel ile su baskını ve birikintilerine karşı müdahale etti.

Yağışın sabaha karşı şiddetli sağanağa dönüşmesi üzerine, ekip sayıları arttırıldı. AKOM”un koordinasyonunda ekipler 70 araç ve 150 personelle su birikintilerine müdahale ederken, tüm ilçelerimizde ev ve iş yerlerinin bodrum katlarına dolan yağmur sularını tahliye etti, tıkanan su kanalları ve mazgalları temizledi.

Mahsur kalan 3 aracın kurtarıldığını belirten yetkililer, toprak kayması oluşan yollara, çöken duvarlara, devrilen ve tehlike arz eden ağaçlara da müdahale etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"