Objektiflerin yönü Belen’e kaydı

Yayınlanma Zamanı : 25 Ocak 2021 Saat: 13:05

Objektiflerin yönü Belen’e kaydı

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, coğrafya, bilim, keşif ve araştırma alanlarında içerikler barındıran National Geographic’te kapak fotoğrafı olan Belen Kıcı Mevkii’ndeki muhteşem ova manzarasını fotoğraf çekim merkezi haline dönüştürmek için çalışmalar başlattı. Belen’i güzelleştirirken, bir yandan da ilçeye ilgiyi arttırmak için önemli hamleler yapan Başkan Gül, MHP Milletvekili Lütfü Kaşıkçı’nın önerisine kulak vererek, hayranlık uyandıran bir manzarayı bütün görkemiyle fotoğraflara yansıtabilmek için gündemine aldı.

Mehmet Aslan’ın objektifine yansıyan ve National Geographic’te “Hatay’ın Belen ilçesi yakınlarındaki bir yamaçta, eski bir aracın farlarının yere vurmasıyla oluşan ışık, gökyüzünün kırmızı tonlarıyla paralellik oluşturuyor; Belen’in yaklaşık 620 metreyi bulan rakımı ise bulutların denizi andırmasına neden oluyor” cümleleriyle yayınlanan ova manzarasıyla ilgili Milletvekili Kaşıkçı, Başkan İbrahim Gül’e “Başkanım sen şahitsin; Arabanın olduğu yere seninle kaç defa gidip “Hatay’ın en güzel manzara seyredilecek yeri” dediğimi.  National Geographic de bizimle aynı şeyi düşünüyor. Senin bu alanı özellikle gençler için yeni fotoğraf çekim alanı yapacağını düşünüyorum” şeklinde öneri sundu.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül de, Milletvekili Kaşıkçı ya, “Başkanım sizin uzun zamandır istediğiniz bu çalışmayı Belen Belediyesi olarak gündemimize aldık ve gereken çalışmayı yapacağız” şeklinde yanıt verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"