Hatay’ın yüksek kesimlerinde kar teyakkuzu!

Yayınlanma Zamanı : 21 Ocak 2021 Saat: 17:34

Hatay’ın yüksek kesimlerinde kar teyakkuzu!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kar yağışlarının etkili olduğu bölgelerde yaşanabilecek olumsuz koşullara karşı iletişim numaralarını hatırlattı.

Hatay’ın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla Dörtyol Üçkoz, Topakdaş, Çökek ve Belen Atik yaylaları, askeri bölgede bulunan radar yolu ile İskenderun Kaledibi, Değirmendere ve Suçıkağı Mahallelerinde yolları karlardan temizleyen ekipler, belediyeye 112 ile 444 12 06 ve 153 numaralarından ulaşılabileceğini ifade etti. Ekipler ayrıca yoğun yağışlardan dolayı yollarda meydana gelen tahribatları da onarırken, heyelan nedeniyle kapanan Güverlik yayla yolunu da ulaşıma açtı.

Kar yağışına dayanıklı araçları ve tuzlama ekipleri ile gece gündüz yoğun mesai harcayarak kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiren ekipler, sürücüleri buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyardı.

Ekiplerin çalışmalarını yerinde incelemek üzere Belen ilçesi Çobandede mevkiinde kar yağışı nedeniyle kendisi de kısa bir süre mahsur kalan Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"