Hüyük’teki ÇED toplantısı iptal edildi

Yayınlanma Zamanı : 15 Ocak 2021 Saat: 10:44

Hüyük’teki ÇED toplantısı iptal edildi

Arsuz’da Krommer Madencilik tarafından yapılması planlanan 2 ayrı Krom Maden Ocağı için ÇED sürecine ilişkin 20 Ocak’ta yapılması planlanan halkı bilgilendirme toplantısı, ileri bir tarihe ertelendi.   ÇED sürecine ilişkin halkın katılımını sağlamak, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla Hüyük Mahallesi’nde gerçekleşmesi planlanan toplantının, Arsuz Kaymakamlığı’nın başvurusu ile pandemi koşulları dikkate alınarak ertelendiği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada şu ifadeler yeraldı: “Arsuz Kaymakamlığı’nın Hatay Valiliği’ne(Çevre ve  Şehircilik İl Müdürlüğü) yapmış olduğu başvuru ile mahalle muhtarlığınca Hatay ilinde yoğun bir şekilde yaşanan pandemi koşullarından dolayı mahallede can kayıplarının yaşandığı ve Hatay İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı gereğinde 1.03.2021 tarihine kadar toplantı yapılmasının ertelenmiş olduğu dikkate alınarak, yapılması planlanan Halkın Katılımı Toplantılarının iptal edilmesinin istendiğinden bahisle konunun Bakanlığımızca değerlendirilmesi talep edilmektedir. Buna göre, 27.11.2020 tarihli ve 2020/104 Karar No’lu Hatay İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı uyarınca Hatay ili genelinde 01.03.2021 tarihine kadar toplantı yapılmasının ertelenmiş olduğu dikkate alınarak İr:20066936 ve İr:20068401 ruhsat nolu sahalarda Krommer Mad. Mer. Nak. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılması planlala söz konusu projelere ilişkin olarak 20.01.2021 tarihinde gerçekleştirilecek Halkın katılımı toplantılarının daha sonra belirlenecek ileri bir tarihe kadar ertelendiği hususunda  bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"