YÜZ YÜZE EĞİTİM 11 OCAK’TA

Yayınlanma Zamanı : 08 Ocak 2021 Saat: 11:53

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak’tan itibaren başlatılmasına karar verildi. 20 Kasım 2020’de durdurulan kurslardan, eksik kalan saatlerin tamamı, yüz yüze eğitim olarak uygulanacak ve kurs kapanış tarihleri güncellenecek. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze alan derslerine, uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecek. Örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ise MEB tarafından yapılacak açıklamaya kadar açılmayacak.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu da dikkate alınarak, hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021’den itibaren yüz yüze olarak başlanacak, salgının seyrine göre, İl/İlçe Kurulu kararı ile kursların kapatılması veya yeniden açılabilmesi mümkün olabilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"