Şahin’den Ulaştırma Bakanı’na soru yağmuru!

Yayınlanma Zamanı : 08 Ocak 2021 Saat: 14:46

Şahin’den Ulaştırma Bakanı’na soru yağmuru!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Azganlık Mahallesinde 2013 yılı itibariyle yapımına başlanan otoyol çıkış turnikelerinin, bu zamana kadar neden bitirilmediğini irdeleyerek, 15 Ocak’ta Hatay’a gelmesi planlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na “Sanayi bölgesinin yararlanması için yapımına başlanıp ne hikmetse 8 yılda bitirilemeyen(!) gişeleri de görüp gerekli çalışmayı artık yaptırır umarım’ diyerek gönderme yaptı.

Benzer projelerin kısa sürede bitirilmesine rağmen, bölgenin ihtiyacı olan bu projenin 8 yıla rağmen hala tamamlanmamış olmasına tepki gösteren Şahin, gişelerin akıbetini Bakan Karaismailoğlu’na sordu.

Türkiye’de ağır sanayi bölgeleri içerisinde önemli bir yeri olan İskenderun’un otoban ve çevre yollarına bağlantı yolu bulunmaması nedeniyle yaşanan sıkıntılara da  dikkat çeken Milletvekili Şahin, bölgedeki yoğun trafiğin kazalara sebebiyet verdiğini, ambulans ulaşımı ve en yakın hastanelere hasta sevkinin geciktiğini ve bu durumun sanayi sektörüne de ağır maliyet yükü oluşturduğunu ifade etti.

Bölgenin ihtiyacı olan projenin 8 yıla rağmen hala tamamlanmamış olmasına tepki gösteren Şahin, “Sanayi bölgesinden çıkan ağır tonajlı araçlar ya Payas’tan ya da İskenderun’dan otobana giriş sağlamakta. Bu durumda gerek trafiğe haddinden fazla yoğunluk oluşturmakta gerekse ekonomik anlamda külfete neden olmakta. Bu nedenle 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgeleri çıkışında Azganlık mahallesinde yapımı planlanan otoyol çıkış turnikesinin 2013 yılında inşaatına başlanmış, benzer projeler kısa sürede bitirilmesine rağmen bölgenin ihtiyacı olan proje aradan geçen 8 yıla rağmen hala tamamlanmamıştır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ocak ayında Hatay’a geleceğini açıkladı. Sanayi bölgesinin yararlanması için yapımına başlanıp ne hikmetse 8 yılda bitirilemeyen gişeleri de görüp gerekli çalışmayı artık yaptırır umarım!” dedi.

Şahin, gişe turnikelerinin akıbetini şu sorularla irdeledi; “Söz konusu projenin başlangıç ve bitil tarihi nedir? Taahhüt edilen bitirme süresi ne kadardır?  Proje için öngörülen yatırım miktarı nedir? Projenin başlangıcından bu yanan kullanılan ödenek nedir? Proje için ayrılan ödenek nereye harcanmıştır? Benzer bir projenin bitirilme süresi ortalama ne kadardır? İşin zamanında bitirilememesinin nedeni nedir? Zamanında bitirilmeyen proje için herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Bölgenin ihtiyacı olan projenin bitirilmesi için takviminiz nedir?”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"