Yeni hükümet konağı için start verildi

Yayınlanma Zamanı : 07 Ocak 2021 Saat: 13:25

Yeni hükümet konağı için start verildi

Kırıkhan’ın en prestijli binası olacak olan Yeni Hükümet Konağı’nın inşaat çalışmaları için ilk kazma vuruldu. Kırıkhan’ı güzelleştirmek adına çalışmalarına tam gaz devam eden Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 8 bin metrekare kapalı alana yapılacak olan hükümet konağının ilçenin sembolü olacağını ifade etti.

Yeni yapılacak hükümet konağının Kırıkhan’a yakışır güzellikte olacağını belirten Yavuz, “Kırıkhan aldığı göçler ve barındırdığı büyük tarımsal ve ekonomik potansiyelle daha büyük bir hizmet binasına ihtiyaç duyuyordu. Yeni hükümet konağı hem bu ihtiyacı karşılayacak hem de şehre yeni bir kimlik ve meydan kazandıracak. 8 bin metrekare kapalı alana sahip olacak bu bina şehrimizin sembollerinden biri olacak ve ilçemize yeni bir kimlik kazandıracak. İlçemize şimdiden hayırlı olsun. Bu dev eserin hayata geçmesinde emeklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve Ak Parti Hatay Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Yayman’a şahsım ve ilçem adına teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"