CHP Grubu, mecliste yaşanan gerginlikle ilgili konuştu

Yayınlanma Zamanı : 06 Ocak 2021 Saat: 17:00

CHP Grubu, mecliste yaşanan gerginlikle ilgili konuştu

İskenderun Belediye Meclisi CHP grubu, dün gerçekleşen ve Başkan Fatih Tosyalı ile yaşanan tartışma sonrası terk ettikleri 2021 yılının ilk meclis toplantısının ardından konuyla ilgili açıklama yaptı.  CHP İskenderun İlçe Teşkilatında düzenlenen ve İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ile CHP’li meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, meclis salonunda yaşanan gerginliğe açıklık getiren CHP Meclis Grubu, İskenderun esnafının hakkını yedirmeyeceklerini belirterek, mecliste alınan kararların bir hükmü olmadığını ifade etti.

“İskenderun Halkı bize denetleme, araştırma ve sorgulama yetkisini verdi”

Tartışmaların odağındaki isim İskenderun Belediye Meclis Üyesi CHP Gurup Başkan Vekili Ali Mutlu, yaptığı açıklamada, “İskenderun halkı göreve geldiğimiz gün bize denetleme, araştırma ve sorgulama yetkisini verdi. İsteğimiz yaşamış olduğumuz bu zorlu süreçte halkımızın ve özellikle esnafımızın mağdur olmaması. Mecliste dile getirdiğimiz konuda buydu. TBMM’de çıkartılan 7256 sayılı Vergi Borçlarının Yapılandırması yasasından esnafımızın faydalanmasını istedik. Bu görev belediyeye düştüğü için bizler de esnafın bu konuda neden bilgilendirilmediğini, aftan yararlanmaları için neden kendilerine tebliğ gönderilmediğini ve yasanın açık olduğunu belgelerle mecliste ortaya koyduk. Fakat başkan bizi yalancılıkla suçladı. Esnaf bu konuda bilgilendirilmedi ve mahkemeye gitti. Biz sadece esnafımızın hakkını savunduk ve belgelerle de bunu ispatladık, çünkü belediye, esnafı bilgilendirmeyerek suç işledi.  Bunun üzerine başkan beni yalancılıkla suçlayınca biz de toplantıyı terk edip, açıklamamızı yaptık. Ama kimse merak etmesin esnafımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Esnafın tüm borçları taksitlendirilecek. Bu süreçte de esnafımızın yanında olacağız. Ve buradan söylemek istiyoruz; dün mecliste alının kararların bir hükmü yoktur. Biz olmadan toplantıda alınan kararlar hükümsüzdür” dedi.

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğu da, toplantıyı terketmeyen meclis üyesi Hayri Karakuş’a gönderme yaparak, “CHP’nin tüm üyeleri toplumun huzuru için çaba göstermeye her zaman devam edecek. Bizler İskenderun halkı ve esnafının menfaatlerini korumak için her zaman burada olacağız. Bu partinin oylarıyla meclise giren arkadaşlara sesleniyorum, burada olan arkadaşlarımı da tenzih ediyorum. Ya bu partinin felsefesinin gereğini yerine getirirsiniz ya da bu emaneti sahibine iade edersiniz. Size yakışanı yapmanızı istiyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"