Serkan Topal, Arsuz, Payas, Belen, Defne ve Samandağ devlet hastanelerini irdeledi!

Yayınlanma Zamanı : 29 Aralık 2020 Saat: 10:43

Serkan Topal, Arsuz, Payas, Belen, Defne ve Samandağ devlet hastanelerini irdeledi!

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay’da pandemi tüm hızıyla can almaya devam ederken, devlet hastanesi olmayan 5 ilçenin durumunu mecliste yaptığı konuşmayla gündeme taşıdı. Arsuz, Payas, Belen, Defne ve Samandağ ilçelerine yapılması planlanan hastanelerinin akıbetini soran Milletvekili Topal, konuşmasının hemen ardından görüştüğü ve Payas, Belen ve Arsuz Devlet Hastaneleri’nin 2021’de tamamlanacağı, Defne Hastanesi’nin 2021 yılında programa alınacağını ve Samandağ Devlet Hastanesi’nin ise Nisan ayında tamamlanacağını bilgisi veren Ak Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’a hassasiyetinden dolayı da teşekkür etti.

Milletvekili Serkan Topal, Hatay’ın her türlü sorununun takipçisi olduğunu belirterek şu konuşmayı yaptı, “Kaç defa söyledik Hatay halkı karantina istiyor. Maalesef öyle bir karar çıkmadı. Bu kürsüden defalarca kez söyledik. Arsuz’da bir hastane yok. Proje aşaması ne durumda? 150 bin nüfuslu Defne ilçemizde hastane yok. Hastane ne zaman yapılacak? Samandağ’da hastane bir yıldır tamamlanamadı, ne zaman tamamlanacak? Maalesef hükümet Hatay’ın taleplerini bugüne kadar karşılamadı. Muhtemelen bu konuda da aşılama yaparlar” şeklindeki konuşmamın hemen ardından kuliste Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman beyefendi ile istişare ettik ve kendilerinin bizzat bana ifade ettiği, Defne Devlet Hastanesi’nin 2021 yılında programa alındığı, diğer Ak Partili milletvekilleri ile birlikte Sayın bakanla görüştüğünü ve bunun sözünü aldığını ayrıca, Payas, Belen ve Arsuz Devlet Hastaneleri’nin 2021’de tamamlanacağını ifade ettiler. Samandağ Devlet Hastanesi’nin ise Nisan ayında biteceğini ve aynı ay içerisinde açılışını yapacaklarını belirttiler. Hatay’ın sorunlarını her türlü platformda dile getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz. Bunu yaptığımız gibi, elbette teşekkür etmesini de biliriz. Devlet hastanelerinin Hataya kazandırılmasında hassasiyet gösteren, başta sayın Hüseyin Yayman olmak üzere diğer milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Hizmet anlamında Hatay Halkı için kim bir çivi çakarsa Allan ondan bin kere razı olsun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"