Bu imza ‘Yaşam Kaynağı Orman’ için!

Yayınlanma Zamanı : 29 Aralık 2020 Saat: 11:15

Bu imza ‘Yaşam Kaynağı Orman’ için!

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA), Hatay Orman Mühendisleri Odası ile “Yaşam Kaynağı Orman” projesinin Teknik Destek Sözleşmesini imzaladı.

2020 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim Döneminde başarılı bulunan “Yaşam Kaynağı Orman” adlı teknik destek projesi sözleşmesini Orman Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilcisi Eyyüp Karagöl ile DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız imzaladı.

Orman mühendislerine verilecek olan birçok projenin üretildiği Netcad yazılım eğitimiyle bölgemizde proje kültürünün geliştirilmesine katkı sağlayacaklarını söyleyen DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, “Proje kapsamında; meslek odası üyelerini mesleki ve teknolojik anlamda eğitimler ile donanımlı hale getirmek amaçlanmakta olup bu kapsamda orman mühendislerinin en yoğun kullandığı yazılımlardan biri olan ve bölgede birçok projenin üretildiği Netcad Yazılımının eğitimini alması hedeflendi. Bunun yanı sıra, Orman Mühendisleri Odası tarafından kurumumuzdan bilgi bazlı eğitimlerle kurumsal kapasitede boşlukların doldurulması amacıyla eğitim projesi de talep edilmektedir. Teknik destek projesi kapsamında Temel netcad projelendirme Anamodül & Netsurf eğitimi ile personele coğrafi bilgi sistemleri konusunda yetkinlik kazandırılması hedeflenmektedir. Söz konusu projenin sektörün ilgililerine ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"