2021’de ekonomide toparlanma beklentisi

Yayınlanma Zamanı : 28 Aralık 2020 Saat: 12:38

2021’de ekonomide  toparlanma beklentisi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO),  koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. İTSO Meclis Başkanı Okan Belli başkanlığında, video konferans yöntemiyle  düzenlenen toplantıda, 2020 yılı değerlendirilirken, 2021 yılından beklentiler de dile getirildi.

“2020, planladığımız gibi bir yıl olmadı”

Toplantıda 2020 faaliyet raporunu okuyarak, bölge ve ülke ekonomisi hakkında genel değerlendirmelerde bulunan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “2020 yılı öngördüğümüz ve planladığımız gibi bir yıl olmadı. Koronavirüs salgını, sosyal ve ekonomik hayatımızı tamamen değiştirdi. Bizler de herkes gibi, hedeflediğimiz ve planladığımız bazı organizasyonları maalesef hayata geçiremedik. İTSO olarak toplantılarımızın büyük bir bölümünü video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik.  Üyelerimize yönelik nefes kredisi ve buna bağlı olarak TOBB, Ziraat Bankası ve İTSO İşbirliğinde geçtiğimiz günlerde ‘Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’ni imzalandık. Üyelerimizin bu kredilerle nefes alacaklarını temenni ediyoruz. Oda olarak 2020 yılında yine önemli projelerimiz, protokollerimiz ve yardımlarımız oldu. 2021 yılında da bu projeleri hayata geçirmek için Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte el birliği ile hareket ederek hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İskenderun ekonomisine değer katan her türlü projelerin yanında olacağız. Koronavirüs gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, bu zamana kadar şahsıma, Meclis Başkanımıza ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımıza göstermiş olduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Odamıza sağlamış olduğunuz katkılar için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

2021 yılının tüm insanlığa, ülkemize ve bölgemize sağlık, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

2021 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi”

Yapılan konuşmanın ardından İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran Aralık ayı Meclis toplantısında, 2020-2021 yılı tahmini bütçe, gelir giderler ve mizan ile ilgili meclis üyelerini sinevizyon destekli olarak bilgilendirdi.

Aralık ayı Meclis toplantısına video konferans ile katılan Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu, 2020-2021 gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. 2021 yılı bütçesinin oy birliğiyle kabul edildiği toplantının yanısıra, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı da Aralık ayı Meclis ve Kurucular Kurulu toplantısını gerçekleşti.

İTSO Vakıf Başkanı Doğan Erten, 2020 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, Vakfın Muhasip üyesi Yüksel Cirdi, gelir ve giderler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"