Arsuz’da hazine alanları talandan kurtarılıyor!

Yayınlanma Zamanı : 22 Aralık 2020 Saat: 13:53

Arsuz’da hazine alanları talandan kurtarılıyor!

Yıllardan bu yana hazine arazileri üzerine kondurulan konteynırlar ve dikilen zeytin ağaçlarıyla yapılan talanlara ‘Dur!’ diyen Arsuz Kaymakamlığı, tahliye işlemlerini başlattı. Özellikle,  Zeytin Kanunu’nu fırsata çevirmek isteyenler hazine arazileri üzerine yetişmiş zeytin ağaçları da dikerek, arazilere sahip olma yolunu seçiyor.

Bölgemizdeki hazine arazisi talanlarını uzun süredir takibe alan Hatay Valisi Rahmi Doğan, konuyla ilgili soruşturma ve etkili çalışmalarını sürdürüyor.

Arsuz’daki turizm alanındaki zeytin ağaçlarının da bu kapsamda söküldüğünü açıklayan Hatay Valiliği, 174 işgalciye daha önce ihtarın yapıldığını belirtti.

Arsuz Kaymakamlığı’nın konuyu yakından takip ettiğinin yapıldığı açıklamada; vatandaşların zeytin hasadından sonra arazilerin temizlenmesi taleplerinin olduğu ifade edilerek, “Arsuz Kaymakamlığımız olumlu ve iyi niyetli görüş belirtmiş ve vatandaşların zeytin hasadını yapmasına izin vermiştir” dedi.

Turizm Bakanlığı’na ait arazide, Arsuz Belediyesi iş makinaları tarafından iki gündür yapılan temizleme çalışmaları dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"