Dikkat! Kuvvetli Fırtına uyarısı!

Yayınlanma Zamanı : 12 Aralık 2020 Saat: 20:10

Dikkat! Kuvvetli Fırtına uyarısı!

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, batı ve doğu Akdeniz için kuvvetli fırtına uyarısı verirken, vatandaşaları çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda meydana gelebilecek aksaklıklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyardı.  

Fırtınanın 13 Aralık 2020 Pazar günü öğle saatlerinde başlaması ve 15 Aralık Salı günü gece 3’e kadar sürmesi beklenirken, bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarı şöyle: “Batı Akdeniz’de yarın (13.12.2020 Pazar) öğle saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın pazartesi günü ilk saatlerden itibaren etkisini arttırarak 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/sa) kuvvetli fırtınaya döneceği ve aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz’de 14.12.2020 pazartesi günü ilk saatlerden itibaren doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden sonra doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın 15.12.2020 salı günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"