Barış Pınarı Bölgesi’nde ‘Fırtına’ koptu!

Yayınlanma Zamanı : 26 Kasım 2020 Saat: 17:12

Barış Pınarı Bölgesi’nde ‘Fırtına’ koptu!

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine yönelik bir sızma girişiminin önlendiğini, huzur ve güven ortamını bozmak için saldırı girişiminde bulunan 17 PKK/YPG’li teröristin kahraman komandolar tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

İHA’ların sıkı takibi sonucu, Suriye’nin kuzeyinde özellikle Ayn El Arab’dan Barış Pınarı bölgesine kazma küreklerle tüneller kazarak sızma girişiminde bulunan 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Düzenlenen operasyonda terör örgütünün Barış Pınarı bölgesine yeni bir saldırı hazırlığında olduğu, teröristlerin kazma küreklerle tüneller kazarak tahkimat yaptığı İHA’lar tarafından belirlendi. Teröristlerin bulunduğu bölge fırtına obüsleriyle  aralıksız top atışlarıyla ateş altına alınarak 14 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede yaptıkları arama-tarama faaliyeti sırasında, saklandıkları belirlenen 3 teröristle de sıcak temas sağlayan komandolar bu teröristleri de etkisiz hale getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"