Tosyalı’nın liman hacmi büyüyor

Yayınlanma Zamanı : 14 Kasım 2020 Saat: 10:00

Tosyalı’nın liman hacmi büyüyor

Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş tarafından yapılması planlanan Liman Amaçlı İlave Dolgu Alanı projesi ile ilgili hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) Raporu inceleme ve değerlendirme süreci tamamlandı. Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tosyalı Demir Çelik’in Azganlık’ta yapmayı planladığı 5 bin 876 metrekarelik liman dolgu alanı ile ilgili, 2 bakanlığın Çevresel Etki Değerlendirmesi için ‘Olumlu’ kararı verdiğini duyurdu.

Tosyalı Holding’in yeni yatırımı ile ilgili Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı: “Hatay İli, İskenderun İlçesi, Azganlık Mahallesi Mevkii’nde Tosyalı Demir Çelik Sanayi A.Ş. tarafından yapılması planlanan ” Liman Amaçlı İlave Dolgu Alanı (5876 m )” projesi ile ilgili olarak, 2 Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. “Liman Amaçlı İlave Dolgu Alanı (5876 m )” projesi hakkında, ÇED Yönetmeliği’nin 14. 2 Maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verilmiş olup kararın halka duyurulması ilgili yazı, ilgili birimlere iletilmiştir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"