Yamaç paraşütü yasaklandı

Yayınlanma Zamanı : 04 Kasım 2020 Saat: 14:29

Yamaç paraşütü yasaklandı

Hatay Valiliği, terörle mücadelenin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla il genelinde yamaç paraşütü, paramotor gibi hava araçlarının uçuşunun 6 ay süreyle yasaklandığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde İskenderun’da etkisiz hale getirilen iki teröristin Amanoslar’a paramotorla indiklerinin tespit edilmesinin ardından alınan kararı Hatay Valiliği şöyle duyurdu: “İlimizin coğrafi ve jeopolitik açıdan hassas bir konumda bulunması ve komşu sınır ülkedeki karışıklıklar da dikkate alındığında, terörle mücadelenin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, yasadışı faaliyetlerin önlenmesi açısından ilimiz genelinde her türlü yamaç paraşütü, paramotor, paratrekking vb. faaliyetleri 04.11.2020- 04.04.2021 tarihleri arasında altı (6) ay süreyle yasaklanmıştır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"