Jeoloji mühendislerinden uyarı niteliğinde mesaj!

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2020 Saat: 17:53

Jeoloji mühendislerinden uyarı niteliğinde mesaj!

Jeoloji mühendisleri Odası Hatay İl Temsilcisi Rasim Can, Hatay’ı da kapsayan Doğu Anadolu Fay(DAF) Hattının kırılma tehlikesine dikkat çekerek, Hatay’daki resmi-özel kurum ve kişilere uyarı niteliğinde mesaj verdi. DAF hattındaki kırılmanın özellikle Türkoğlu, Hassa, Kırıkhan, Samandağ’da büyük tehlikelere yol açabileceğine vurgu yapan Can, suskun olan Ölü Deniz Fayı’nın da hareket etmesi halinde Hatay’ın tamamının olumsuz etkilenebileceğine değindi.

Bütün yerel yönetimleri, resmi kurum ve kuruluşları, yapı denetim şirketleri ile mühendislik bürolarını göreve davet eden Can, “Deprem hakkında yıllardır konuşmaktayız ve konuşmaya da devam edeceğiz. Bu konuda jeoloji bilim adamları, çok yakın bir zamanda, Malatya ve Elazığ depremlerini yapan Doğu Anadolu Fayı için uyarılarını yapmışlardır. Bu uyarılarda, ilimizden de geçen Doğu Anadolu fay hattının; Türkoğlu, Hassa, Kırıkhan ve Samandağ yerleşim yerlerinin bulunduğu güzergahta kırılması halinde büyük tehlike yaratacağını ifade etmektedirler. Doğu Anadolu fayından başka, çok uzun bir süredir suskun olan Ölü Deniz Fayı’nın da hareket etmesi halinde, ilimizin tümünü olumsuz yönde etkileyeceği bir gerçektir. Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği olarak, yıllardır bu konuda bilgilendirme ve uyarılarımızı yapıyoruz. Bütün yerel yönetimleri, resmi kurum ve kuruluşları, yapı denetim şirketlerini, mühendislik büro şirketlerini ve müteahhit firmaları göreve çağırıyoruz. Deprem konusunda lütfen daha duyarlı olalım. Unutmayalım, deprem öldürmez, ihmal öldürür” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"