İzmir’de sıkı bir dayanışma ağı örüldü!

Yayınlanma Zamanı : 02 Kasım 2020 Saat: 16:00

İzmir’de sıkı bir dayanışma ağı örüldü!

Aralarında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da bulunduğu CHP heyeti, deprem bölgesinde inceleme yapmak üzere gittikleri İzmir’de depreminin en şiddetli etkilediği Bayraklı Belediyesi Deprem Etüt Merkezi ve Yapı Laboratuvarı önünde değerlendirmelerde bulundu. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, milletvekilleri ve belediye başkanlarındah oluşan heyet, İzmir’in deprem bölgesi olmasına ve belediyelerin girişimlerde bulunmasına karşın gereken önlemlerin bugüne kadar alınmamış olduğuna dikkat çekti.

CHP yöneticileri ve büyükşehir belediye başkanlarımız ile depremzede vatandaşların acılarını paylaşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralıların da bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, hepimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Biz, güzel günleri paylaşmayı çok iyi bilmiyoruz ama, sıkıntılı günlerde, bugün olduğu gibi, yaraları sarmak için hep birlikte cansiperane çalışan bir milletiz. Gönül ister ki sıkıntılı günleri birlikte aşalım ve rahat günlerde de bu sıkıntılı günler olmasın diye hep birlikte uğraş verelim. İnşallah bu son olur. Bu depremden sonra da hem iktidar hem de belediyeler kendine düşeni yapar. Ve bundan sonraki süreç içerisinde deprem gerçeğini bilerek yaşarız. İzmir’imize çok geçmiş olsun. Enkaz altında olan yurttaşlarımızın bir an önce sağ salim kurtarılmalarını umut ediyoruz. Bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” derken, arama kurtarma ekiplerinin tamamına emekleri için teşekkür etti.

Deprem vergileri nerelere harcandı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç deprem hususunda bugüne dek önlem alınmamasının ağır sonuçları olduğuna dikkat çekerek, “Güzel İzmir’imize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel merkez yönetimi, milletvekilleri ve Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları olarak buradayız. 1999 yılından bu yana deprem vergileri toplandığı halde İzmir’e neler yapıldı? Deprem vergileri nerelere harcandı? Kim kullandı? Bu parayla ne yapıldı bunun açıklamasını bir an önce bekliyoruz. Aynı zamanda 18 yıldır devleti yöneten zihniyet depreme dayanıklı binaların yapımına ilişkin ne yaptı? İzmir’e gelip, enkaz başına çıkıp, enkazda arama kurtarma ekipleri bir canı kurtarmaya çalışırken birilerinin şov yapmasına benzemiyor bu işler. Bu sorulara cevap bekliyoruz” dedi.

Siyasi şov değil dayanışma!

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke de, 30 Ekim’in yaralarını sarmaya çalıştıklarını belirterek, “Arama-kurtarma çalışmalarında kahramanca görev yapan, tüm emek verenlere bir kez daha minnet duygularımızı sunuyoruz. Maalesef  can kaybı sayımız 85’e yükseldi, artmamasını diliyoruz. Kaybettiğimiz tüm canlara Allah’tan rahmet diliyor, hepimizin başı sağ olsun diyoruz. Tüm yaralılarımızın da bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi deprem yaşandığı andan başlayarak yaraları sarmak üzere İzmirlilerin yanında oldu. Yerel yönetimlerimiz kendi yetki alanları içindeki bütün alanları dolduracak şekilde yaralara hızla merhem olmak üzere el uzattılar, dayanışmayı başlattılar. Sayın Genel Başkanımız MYK üyelerimizi hızla görevlendirdiği ilk günden bu güne MYK üyelerimiz İzmir’de bulundu. 5000’e yakın çalışanımız sahada bu yaralara merhem olmak için o günden itibaren çalışıyor. Siyasi şov değil dayanışma gösteriyoruz. Çünkü bugün ihtiyacımız olan dayanışmayla bu krizi atlatmak ama en önemlisi sorumluları bu krizlerin tekrar etmemesi için, depremin ölümcül olmaması için gereken adımları atmaya davet etmek” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"