Terör ve yangın, İskenderun ekonomisini iyice sarstı!

Yayınlanma Zamanı : 30 Ekim 2020 Saat: 14:14

Terör ve yangın, İskenderun ekonomisini iyice sarstı!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO), Ekim ayı Meclis toplantısını koronavirüs(Covid-19) tedbirleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

İTSO Meclis Başkan Yardımcısı Tuncay Paşaoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Ekim ayı içerisinde yaşanan orman yangınlarının bölgemiz ekonomisine etkileri, yangında mağdur olan üyelerin sorunları ve terör saldırısında yaşanan olaylar ele alındı.

2019 Mart ayından bu yana Korona virüs (COVİD-19) riskine karşı İTSO olarak titizlikle hareket ettiklerini ve bölgemizdeki iş insanlarının sorunlarını en yetkili birimlere ilettiklerini ifade eden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Maalesef Ekim ayı içerisinde şehrimizde çok üzücü olaylar meydana gelmiştir. Belen, Arsuz, İskenderun ilçelerimizde meydana gelen orman yangınlarında binlerce dönüm ormanlık alan ile birlikte çok sayıda ev ve iş yerleri de yandı. Önemli ölçüde maddi hasarlar oluştu. Odamız üyelerinin de aralarında bulunduğu iş yerlerinde çıkan yangın hepimizi derinden üzdü. İlk günden itibaren İş yerleri zarar gören üyelerimiz ziyaret edilerek, sorunları dinlenmiş, İTSO olarak hasar tespiti için ekspertiziz desteği sağlanmıştır. Tabi TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’da yangının ilk gününden itibaren gerekli desteğin sağlanması noktasında üyelerimizin yüreğine su serpmiştir. Bizler de İTSO Yönetimi olarak en yetkili mercilerle birlikte üyelerimizi ziyaret ettik ve geçmiş olsun temennilerinde bulunduk. Bu vesileyle tüm üyelerimiz ve bölge halkımıza bir kez daha geçmiş olsun” dedi.

Hatay’ın barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti olduğuna dikkat çeken İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Geçtiğimiz hafta içerisinde şehrimizin merkezinde yaşanan terör olayı da emniyet güçlerimizin sağduyulu ve koordineli bir çalışması sonucu bertaraf edilmiş, teröristler etkisiz hale getirilmiştir. Bu patlamada birçok iş yerleri hasar görmüştür. İTSO olarak her zaman emniyet birimlerimizin yanındayız. Yine Ekim ayı içerisinde Emniyet Teşkilatına Dron desteğinde bulunduk. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu olayların bir an önce sona ermesini ve bölgemizin ekonomik sosyal ve kültürel yönden canlanmasını arzu etmekteyiz” dedi.

Ekim ayı Meclis toplantısında, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Tuncay Paşaoğlu, gelir ve giderler ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı Meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"