Hain saldırı ile ilgili önemli ayrıntı!

Yayınlanma Zamanı : 27 Ekim 2020 Saat: 20:49

Hain saldırı ile ilgili önemli ayrıntı!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen
Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. İskenderun’daki terör saldırısında kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerini dikkatleri, fedakarlıkları ve kahramanlıkları için tebrik eden Çelik,  paramotor eğitiminin PKK içerisinde gerçekleşmesinin mümkün olmadığına dikkat çekerek, bu cihazları kullanma eğitimi ile ilgili güvenlik güçlerinin çalışma içerisinde olduğunu söyledi.

Büyük bir katliama imza atmak üzereyken iki teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Çelik, “Bunu yakından takip ediyoruz. Burada öncelikle güvenlik güçlerimizi bu dikkatleri, fedakarlıkları ve kahramanlıkları için tebrik ediyoruz. Belli ki bunların yaptığı hazırlık büyük bir katliama imza atmak üzereydi. Orada paramotor denilen bir cihazla geliyorlar. Bu eğitimin PKK içerisinde gerçekleşmesi mümkün değil. Onlara bu cihazları ve bu cihazları kullanma eğitimini kim veriyor bu tabi ki Türkiye’nin bilgisi dahilindedir. Bunlarla ilgili bir şey söylemek istemiyorum. Hem güvenlik güçlerimiz çalışmalarını rahat bir şekilde yapabilsinler hem de netice itibariyle sonuçları alalım diye. Çok uzun zaman evvel özellikle PKK’nın Amanoslar tarafından giriş yapması ile ilgili çok kuvvetli bir mücadele verildi. Amanoslar PKK’dan büyük oranda, tamamına yakını temizlenmiş durumdadır. PKK burada yeni bir hat oluşturma imkanına kavuşamadı. Bu şekilde geliş biçimleri arkalarında bir destek olduğunu gösteriyor. Bu belli bir devletin desteği olmadan söz konusu olabilecek bir şey değil. Ayrıca bu cihazların eğitiminin de verildiği anlaşılıyor. Bu eylem püskürtülmüştür ve bunlar gerekli karşılığı almışlardır. Bundan sonrasında da her türlü eylem biçimine karşı hazırlığını Türkiye sürdürecektir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"