Nefes aldıran merkez artık İskenderun’da!

Yayınlanma Zamanı : 17 Ekim 2020 Saat: 13:22

Nefes aldıran merkez artık İskenderun’da!

İskenderun Devlet Hastanesi’nde birçok rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaya başlayan Hiperbarik Oksijen Tedavi(HBOT) ünitesi hizmet vermeye başladı.

İskenderun Devlet Hastanesi bünyesi B/Blokta oluşturulan ve görev yapacak ekiple birlikte hizmet verecek olan Hiperbarik Oksijen Tedavi ile hastaya aralıklı olarak 100 oksijen solutmak suretiyle medikal bir tedavi yöntemi uygulanacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından 1 Ağustos 2001 tarihinde yayınlanan hiperbarik oksijen tedavisi ile ilgili yönetmelik kapsamında şu hastalıklar tedavi edilebilecek: Karbonmonoksit, siyanid zehirlenmesi, akut duman inhalasyonu, Soba, şofben zehirlenmeleri, Yara iyileşmesinin geciktiği durumlar (diyabetik ve non-diyabetik), Termal yanıklar, Kronik refrakter osteomiyelit Ani işitme kaybı, Ani görme kaybı: Retinal arter oklüzyonu Crush yaralanmaları, kompartıman sendromu ve diğer akut travmatik iskemiler Dekompresyon hastalığı, Hava veya gaz embolisi, Gazlı gangren, Yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları (derialtı, kas, fasya), Aşırı kan kaybı, Radyasyon nekrozları, Tutması şüpheli deri flepleri ve greftleri, Beyin absesi, Anoksik ansefolapati, Kafa kemikleri, sternum ve vertebraların akut osteomyelitleri Osteonekroz.

Bu arada İskenderun Devlet Hastanesi Hiperbarik Oksijen Tedavi ünitede profesyonel sualtı adamı olmak için gerekli tetkikler yapılarak sualtı adamı raporunun da verilebildiği öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"