Hatay da dünya rekoruna ortak olsun!

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2020 Saat: 16:39

Hatay da dünya rekoruna ortak olsun!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı “Geleceğe Nefes-83 Milyon Fidan” kampanyası kapsamında, orman yangınlarından nasibini alan Hatay en çok fidan sahiplenilen ilk 5 il arasında yer aldı. Fidan sahiplenme rakamlarında yüzde 91’de kalan Hatay’da kampanya kapsamında 1 milyon 563 bin fidan hedeflenirken, şu ana kadar sahiplenilen fidan sayısı ise 1 milyon 427 bin 664 adet olarak belirtildi.

Bakanlığın orman yangını çıkmış alanları yeniden yeşillendirme adına başlatıldığı hamle kapsamında geçtiğimiz yıl 11 bin ağacın toprakla buluştuğu kampanyada, bu yıl Daha yeşil bir Türkiye için 11.11.2020’de 83 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna imza atılması bekleniyor. Kampanyaya katılarak, daha yeşil bir Türkiye hedefine katkı sunmak isteyenler gelecegenefes.com internet adresine girip ücretsiz 5 fidan sahiplenebilirler.

Kampanya kapsamında fidan sahiplenme rakamlarını yüzde 100’lük oranla aşan Erzincan, Tunceli, Bartın ve Şırnak’ın ardından Hatay yüzde 91’lik oranla en çok ağaç sahiplenen 5. İl oldu. Türkiye genelinde ise sahiplenen ağaç sayısı ise 19 milyon 903 bin 741 adet fidan olurken, 83 milyon hedefinin henüz yüzde 23’lük kısmı sahiplenildi. Sitede ayrıca, sahiplenilen ağaç verilerinin her dakika güncellendiğine dikkat çekildi.

16.10.2020 saat:16.39 itibariyle sahiplenilen ağaç sayısı
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"