Emine Erdoğan’ın bağışladığı 50 ev sahibini buldu

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2020 Saat: 14:40

Emine Erdoğan’ın bağışladığı  50 ev sahibini buldu

İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı ‘İdlib’in Yanındayız’ projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından bağışlanan 50 briket ev, İdlib’in Babıska bölgesinde ihtiyaç sahibi ailelere törenle teslim edildi.

Sadakataşı Derneği, Üsküdar Belediyesi ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TOGEMDER) yapımını gerçekleştirdiği briket ev projesi kapsamında bugüne kadar 810 Suriyeli aile, ev sahibi oldu.

Evlerin teslim törenine katılan Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Gümrük Kapısı Mülki İdare Amiri Salih Altun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, iç savaş mağduru siviller için 50 bin briket ev projesi başlattığını hatırlatarak, “Bu projeye birçok yerden destek geldi. Bugün de bizzat bağışta bulunan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin 50 adet briket evi tamamlanarak teslim edildi. Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin, İçişleri Bakanımızın, Hatay Valimizin selamlarını getirdik. Bütün Türkiye’nin selamlarını getirdik. Burada kardeşlerimizle buluştuk. Onların gözlerindeki mutluluğu gördük” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"