Hatay’dan Azerbaycan’a ortak ses!

Yayınlanma Zamanı : 12 Ekim 2020 Saat: 18:33

Hatay’dan Azerbaycan’a ortak ses!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısında, meclisteki tüm parti grupları Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırıları ortak bir bildiriyle kınadı. HBB Başykanı Lütfü Savaş ve meclis üyeleri, toplantıda Azerbaycan’ın uluslararası hukuka uygun mücadelesinin sonuna kadar destekçisi olduklarını ifade etti.

Belediye Meclisindeki tüm parti gruplarının ortak metnini okuyan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “HBB Meclisi olarak, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde hakkını korumak ve toprak bütünlüğünü tesis etmek amacıyla Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği savunmayı destekliyoruz. 30 yılı aşkın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı son saldırıların başka hedefler içerdiği apaçık ortadadır. Ermenistan’ın yaptığı saldırıları kardeş ülke Azerbaycan adına asla kabul etmiyoruz. Tüm Türkiye ve ilimiz Hatay, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındadır. Sevinçleri sevincimiz, kederleri kederimizdir. Bu vesileyle HBB siyasi partileri olarak Azerbaycan’da şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Azerbaycan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"