Siren sesi duyarsanız tedirgin olmayın!

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2020 Saat: 15:00

Siren sesi duyarsanız tedirgin olmayın!

AFAD ile ASELSAN arasında imzalanan Gaziantep, Hatay ve Kilis İllerinde İkaz ve Alarm (Siren) Sistemi Kurulumu İşleri Sözleşmesi kapsamında, Hatay’da kurulumu tamamlanan noktalarda test çalışmaları gerçekleştirilecek.

Afetlerde ve acil durumlarda halkın en hızlı şekilde bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla kurulan  siren sistemi ile ilgili Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yapılan kamuoyu duyurusu şöyle, “Başkanlığımız ile ASELSAN A.Ş. arasında 19.02.2019 tarihinde imzalanan “Gaziantep, Hatay ve Kilis İllerinde İkaz ve Alarm (Siren) Sistemi Kurulumu İşleri Sözleşmesi” kapsamında 05-20 Ekim 2020 tarihleri arasında ASELSAN A.Ş. ekipleri tarafından Hatay ve ilçelerimizdeki saha noktalarında kurumları gerçekleştirilmiş olan İkaz ve Alarm Siren Sistemleri üzerinde sesli anons denemeleri, test amaçlı ikaz ve siren seslerinin çaldırılması gibi sistemlerin kontrol faaliyetlerine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"