İSTE’yenler 7 Ekim’e kadar kayıt yapabilecek

Yayınlanma Zamanı : 04 Ekim 2020 Saat: 10:00

İSTE’yenler 7 Ekim’e kadar kayıt yapabilecek

2020 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversite’sine yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri 5 Ekim Pazartesi başlıyor.

İSTE Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamada “İSTEyenlerin 05-09 Ekim 2020 tarihleri arasında kayıt için belirtilen belgeleri tamamlayarak İskenderun Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na şahsen veya noter vekiliyle başvurmaları halinde kayıtlarını yapabilecekleri, İSTEyenlerin de https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden 05-07 Ekim 2020 tarihleri arasında elektronik kayıt (e-kayıt) yapabilecekleri” belirtildi.

Yapılan açıklama da ‘Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlı olduğu, e-Devletten kayıt yaptıranların da kayıt veya herhangi bir belge teslimi için üniversiteye gelmelerine gerek olmadığı’ açıklandı.

E – kayıt yapılamayan bölümler

Yapılan açıklamada e-kayıt olmayan bölümler de şöyle açıklandı: Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi; Deniz Ulaştırma İşletme  Mühendisliği (İlgili programın Beden Yeterlik ve Mülakat Sınavı, kesin kayıt işlemleri ve istenen belgeler ile ilgili bilgilere  http://www.iste.edu.tr/bhgidf adresinden ulaşabilmektedir.)

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi; Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Havacılık Yönetimi (İÖ), Uçak Bakım ve Onarım,

Denizcilik Meslek Yüksekokulu; Su Altı Teknolojisi,İskenderun Meslek Yüksekokulu, İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü bölümü. YKS kılavuzunun özel şartlarında yer alan belgeler ile istenilen evraklarla kayıt için gerekli belgeleri kayıt esnasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Rektör Prof. Dr. Tolga Depci: “İste Ailesine Hoş Geldiniz”

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İSTE Rektörü Tolga Depci, “Aramıza katılan tüm yeni arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Kendileri ve üniversitemiz için hayırlı olması temennisiyle en kısa zamanda yüz yüze eğitimde bir arada olmayı ümit ediyorum. İSTE ailesine hoş geldiniz genç ve kendini genç hissedenler… Ek kontenjanla İSTE’li olmaya İSTEkli gençlerin detaylı bilgiye https://iste.edu.tr/duyuru-merkezi/oidb/2020/10/02/1073?fbclid=IwAR1DRlV7nYhq5-ZQ224775OlHtjvdCt9IiqAD6N-drlHMgJOWE9tbmX3gTg adresinden ulaşabileceklerini hatırlatıyor, bir kez daha tüm öğrencilerimize çalışanlarımıza yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"