DSP Hatay İl Başkanı’ndan angus tepkisi!

Yayınlanma Zamanı : 04 Ekim 2020 Saat: 15:26

DSP Hatay İl Başkanı’ndan angus tepkisi!

DSP Hatay İl Başkanı Ali Kaya, 26 bin angus yüklü dev geminin İskenderun’a gelmesinin önlenememesinin bölge milletvekilleri ve ilçe belediye başkanının siyasi arenada hiçbir ağırlığının olmadığını gözler önüne serdiğini söyledi. Mersin’in limanını anguslara kapatması, İskenderun’un da Limak Port Limanı’nı anguslara açmasında iktidar milletvekilleri ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın duruma net bir tavır koymadığına dikkat çeken Kaya, vatandaşların angusların yayabileceği mikroptan endişe duyduklarını belirtirken, en azından koronavirüs tehlikesi bertaraf edilinceye kadar bu duruma engel olunması gerektiğinin altını çizdi.

Kaya’nın ‘Angus ve sahipsiz İskenderun’ başlığıyla yaptığı açıklaması şöyle; “Bugün İskenderun Limak Port’a yine yeni bir angus gemisi yanaştı. Yetkililerin her daim maske takın uyarılarına En üst seviyeden uymaya çalışan insanımız haliyle angusların yayabileceği mikroptan endişe duymaktadır… Aşağı yukarı iki yılı aşkındır angusların İskenderun Limak Porta inmesine engel olamayan yetkililerin bari Corona virüs tehlikesi bertaraf edilinceye kadar bu duruma engel olmaları gerekmezmi?
Bunca tepki, basın açıklamaları, Kent konseyi ve toplumun örgütlü kesimlerinin bir araya gelerek canlı hayvan sevkiyatının yaşadığımız bölgeden dışarı çıkarılması için siyasilerle yaptıkları görüşmelere rağmen sevkiyatın sürmesi manidardır… İlimizin başta İktidar ve diğer Parti Milletvekilleriyle aynı zamanda Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın bu duruma net bir tavır koymadıkları anlaşılıyor. Mersin İlinin kendi limanını Anguslara kapatması neticesinde İskenderun Limak Port limanı anguslara açmıştır. Bu da gösteriyor ki; Bölgemiz siyasetçilerinin siyasi arenada hiçbir ağırlığının olmadığıdır… Unutmayın ki; insan sağlığından daha önemli hiç birşey yoktur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"