COVİD’liye karantinadan kaçış yok!

Yayınlanma Zamanı : 28 Eylül 2020 Saat: 12:37

COVİD’liye karantinadan kaçış yok!

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs salgınının hızla yayılması ile birlikte tedbirler çerçevesinde iki yeni proje üzerinde çalışıldığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs testleri pozitif çıkmasına rağmen evlerinde karantinaya girmeyenlere, kaçarak halkın arasına girmek suretiyle bulaş riski oranını arttıranlara yönelik “pozitif bileklik” veya  bir diğer seçenek olarak da evlere yerleştirilecek “kutu” projesinin gündemlerinde olduğunu ifade etti.

Bakan Koca, ilk seçenek olarak pozitif olan ve evde olması gereken her kişiye pozitif bileklik takılması fikrinin öne çıktığını belirtti. Uygulamaya göre; bileklik kişinin olması gereken yerden ayrıldığında alarmın çalmasıyla çalışacak. Diğer projenin ise, pozitif vakalı kişinin evine kutu konularak, takibinin sağlanması, hasta yine belirli bir sınırdan çıktığında, merkeze uyarı sinyali gönderilmesi hedefleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"