Çiftçilere ÇKS uyarısı

Yayınlanma Zamanı : 23 Eylül 2020 Saat: 13:09

2021 Üretim Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) başvuruları devam ediyor. ÇKS Yönetmeliği ve Genelgesinde belirtildiği üzere 01 Eylül 2020 tarihinde başlayan başvurular, 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecek.

Üreticilerin, bakanlıkça uygulamada olan Mazot ve Gübre Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği, Sertifikalı Fidan/Fide Kullanım Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Hububat-Baklagil Fark Ödemesi Desteği, Küçük Aile İşletmesi Desteği, Yem Bitkileri desteği ve Lisanslı Depoculuk gibi desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu kapsamda üreticilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve söz konusu  desteklemelere müracaat edebilmeleri için arazilerinin bulunduğu İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gerekli başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

30 Haziran 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacaktır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"