Türkiye’nin en güzel şehir müzesine yeni müdür

Yayınlanma Zamanı : 21 Eylül 2020 Saat: 10:50

Türkiye’nin en güzel şehir müzesine yeni müdür

Osmaniye Müze Müdürü Ayşe Ersoy, Hatay Müze Müdürü olarak atandı. Görevine yeni başlayan Müdür Ersoy ilk olarak Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör ile birlikte yeni açılan Hatay Şehir Müzesi’ni gezdi.

Milletvekili Yayman, Hatay Şehir Müzesi’nin Türkiye’nin en güzel şehir müzesi olduğunu belirterek, “Türkiye’nin en güzel şehir müzelerinden bir tanesindeyiz. Müzemiz, Hatay’ın günlük yaşamını, ev düzenini, çarşının işleyiş biçimini ve sokağın ahengini etkileyici bir dille anlatıyor. Hatay Şehir Müzesi, ilimizin beşinci müzesi. Dünyanın en büyük mozaik müzesi Hatay’da. Türkiye’nin en güzel şehir müzesi Hatay’da. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi Hatay’da. Gastronomi Müzesi Hatay’da. Gerçekten Hatay, tarihiyle, turizmiyle, kültürüyle, bitki örtüsüyle Türkiye’nin açık hava müzesi şehirlerinden bir tanesidir. Hatay’ı müzeler şehri yapacağız inşallah. Hatay’ı, Türkiye’nin kültür ve turizminin başkenti haline getireceğiz ” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"