İşte anketlerde Hatay belediyelerinin durumu!

Yayınlanma Zamanı : 17 Eylül 2020 Saat: 13:10

İşte anketlerde Hatay belediyelerinin durumu!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Avrasya Araştırma Şirketi’nin Eylül Ayı Yerel Gündem Araştırmaları anketinde Türkiye’nin en beğenilen büyükşehir belediye başkanları sıralamasında 15. sırada yeraldı.  Aynı araştırmanın, 30 Büyükşehir’e bağlı 100 başarılı ilçe belediyesi sıralamasında ise beğeni oranı en yüksek 30 ilçe arasına sadece Samandağ Belediyesi girmeyi başardı. Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, yüzde 69,1 oy oranı ile İzmir Çiğili belediye başkanının ardından en başarılı ikinci ilçe belediye başkanı oldu. Araştırmaya göre, Türkiye’nin en başarılı büyükşehir belediye başkanı ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.

Ankette, vatandaşlara yöneltilen “Yaşadığınız ilin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yenilenecek olsa mevcut başkana oy verir misiniz?”, “Belediye başkanınızın yaptığı icraatları beğeniyor musunuz” sorularına Hataylılar yüzde 56,5 oranında ‘evet’ karşılığını verdi.  Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde yüzde 55, 1 oranında aldığı oyla yeniden başkanlığa seçilen Başkan Savaş, son kamuoyu araştırmasıyla bu oy oranının çok az farkla üzerine çıkmış oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"