Suriye’de Kızılay ekibine hain saldırı

Yayınlanma Zamanı : 14 Eylül 2020 Saat: 13:07

Suriye’de Kızılay ekibine hain saldırı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenen El Bab bölgesine yardım taşıyan Türk Kızılayı aracına çapraz ateşle saldırı düzenlendi. 3 kişiyi taşıyan araca yapılan saldırıda bir Kızılay personeli şehit oldu, bir personel yaralandı.

Çobanbey- El Bab arasında seyir halindeki üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan Türk Kızılay aracına, saat 09.15 sıralarında plakasız iki araç içeresinden yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişilerce çapraz ateş açıldı.

Türk Kızılay’dan yapılan açıklamada Kızılay El bab Sevgi mağazasında çalışan bir Kızılay personelinin şehit olduğu araçta bulanan bir Kızılay personelinin de yaralandığı duyuruldu. Bir personelin de saldırıyı yara almadan atlattığı açıklandı.

Hayati tehlikesi bulunmayan ve Çobanbey’de tedavi altına alınan personel ilk tedavisinin ardından Türkiye’ye sevk edilecek.

Saldırıda, şehit olan Kızılay personelinin Mehmet Arif Kıdıman olduğu ve Düzce nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"