Yangın söndü, ama yine nöbette!

Yayınlanma Zamanı : 11 Eylül 2020 Saat: 11:53

Yangın söndü, ama yine nöbette!

Hatay’da binlerce orman arazinin küle döndüğü orman yangınında ekipleri koordine eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Hatay Valisi Rahmi Doğan ile birlikte 4 gün nöbet tutan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yangın sonrası da bölgedeki nöbetini sürdürüyor.

Yangının yeniden parlaması ihtimaline karşı bölgede hazır bekletilen ekiplerle birlikte sahadan ayrılmayan Yayman, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Koç ve Antakya Orman İşletme Müdürü Osman Koç ile birlikte,  yangının kontrol altına alınmasının ardından gün yüzüne çıkan kara tabloyu buruklukla inceledi.

‘2020 yılının Türkiye’deki en büyük yangını’

Yangından etkilenen Seldiren, Yeniköy ve Hezendizü mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Milletvekili Yayman, “Bakanımızı gönderdik ama, yangın bölgesindeki nöbetimiz devam ediyor. 2020 yılında Türkiye’nin en büyük orman yangının gerçekleştiği ilimizdeki yangın alanı tamamen ağaçlandırılacaktır. Alanı en kısa zamanda temizleyip, köylülerimizin isteğine göre zeytin, ceviz, incir, badem ağacı dikeceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"