‘Hatay’ın Türkiye’ye bağlanmasıyla ilgili yanlış cümleler sarf edildi’

Yayınlanma Zamanı : 09 Eylül 2020 Saat: 15:47

‘Hatay’ın Türkiye’ye bağlanmasıyla ilgili yanlış cümleler sarf edildi’

11 Ekim’de KKTC’de gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını açıklayan KKTC Başbakanı Ersin Tatar, mevcut cumhurbaşkanları Mustafa Akıncı’nın Türkiye ile KKTC ilişkilerine zarar verdiğini söyledi.  Türkiye ile iki devlete dayalı, karşılıklı sevgi ve saygıyla yürütülen ilişkilerin kendileri için önemli olduğuna dikkat çeken Tatar, verdiği röportajda Akıncı’nın Hatay’ın Türkiye’ye bağlanmasıyla ilgili sarf ettiği yanlış cümlelerin iki ülkenin bağlarını zedelediğini vurguladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye ile alakalı tartışma yaratan yaklaşımını değerlendiren Ersin Tatar, “Türkiye ile iki devlete dayalı, karşılıklı sevgi ve saygıyla yürütülen ilişkiler bizim için çok önemlidir. Ama Sayın Akıncı bunlara zarar verdi. Sayın Akıncı’nın Türkiye Cumhuriyeti Devlet yetkilileri ile bağlarının koptuğu nettir ve bunun da sebebi, Sayın Akıncı’nın Türkiye’nin Suriye’ye düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile Kıbrıs Barış Harekatı’nı bir Kıbrıs Türkü’ne yakışmayacak şekilde kan dökülen savaşlar olarak nitelendirmesi ve Guardian Gazetesine Hatay’ın Türkiye’ye bağlanmasıyla ilgili sarf ettiği yanlış cümlelerin Türkiye’de, Devlet ve halk nezdinde yarattığı tepkidir. Biz bunu düzeltmeyi başlıca görev biliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"