Altınözü’nde koronavirüs karantinası

Yayınlanma Zamanı : 05 Eylül 2020 Saat: 10:30

Altınözü’nde koronavirüs karantinası

Altınözü Kaymakamlığı, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurul kararı ile koronavirüs tedbirleri kapsamında Kozkalesi Mahallesi’nin tedbir amaçlı karantinaya alındığını duyurdu. Başka şehirden Kozkalesi’ne gelen bir gelinin Covid-19 taşıyıcısı olduğu ve virüsü yaydığı tahmin edilirken, mahalleye giriş çıkışlar jandarma kontrolünde gerçekleşiyor.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Covid­19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Bu kapsamda, İlçemiz Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 26-27. Maddesi gereği 04 Eylül 2020 tarihli ve 70 sayılı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile İlçemiz Kozkalesi Mahallesinde yeni tip korona virüs (Covid 19) salgını nedeni ile yapılan mücadele kapsamında tedbir amaçlı karantina uygulaması başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"