Türkiye rekoru kıran Neriman, kimin umurunda?

Yayınlanma Zamanı : 04 Eylül 2020 Saat: 10:00

Türkiye rekoru kıran Neriman, kimin umurunda?

Türkiye rekorları kıran İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü sporcusu Neriman Süphan Yücel, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından 19 Eylül 2020’de Tekirdağ’da yapılacak Milli Takım seçmelerine havuz olmadığı için, denizde hazırlanıyor. Birçok madalya ve kupa almasının yanısıra en son 27 Şubat-01 Mart 2020 tarihlerinde federasyon tarafından Tekirdağ’da düzenlenen Serbest Dalış Havuz Türkiye Şampiyonası’nda dinamik apnea paletsizde tek nefeste 93 metrelik mesafesiyle gençlerde Türkiye rekorunu kıran İskenderunlu Neriman Süphan Yücel, antrenman yapacağı tek havuz olan Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu’nun kapalı olması dolayısıyla sıkıntılarla boğuşurken, milli takım hedefinden de vazgeçmeden çalışmalarını sürdürüyor.

Başarılı yüzücü Neriman’ın antrenman yapamamasıyla ilgili yetkililere ‘Kimin umurunda?’ diyerek seslenen İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü’nün sitemli açıklaması şöyle: “Neriman Süphan Yücel!!! 2004 doğumlu sporcumuz. Tıpkı diğer sporcularımız gibi küçüklükten altyapı gruplarımızda yetiştirdiğimiz kızımız. Neriman, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun 27 Şubat-01 Mart 2020 tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlediği Serbest Dalış Havuz Türkiye Şampiyonası’nda Dinamik Apnea Paletsiz- DFN branşında 93,2 metre mesafe ile Gençler Yeni Türkiye rekorunu kırdı. Bu aşamada yarışmaya girmesine önayak olan ve emeklerini esirgemeyen İskenderun Balıkadamlar ve Doğa Spor Kulübü Başkanı Sayın Orhan Yıldız ve ekibine teşekkür ayrıca ediyoruz..  Neriman, 19 Eylül 2020’de Tekirdağ’da yapılacak kampa katılarak Milli Takıma girmek için mücadele edecek. Ne yazık ki; antrenman yapabileceği tek yer olan İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu’nun akibeti hala belli olmadığından antrenmanlarını denizde, orada – burada yapmaya çalışıyor. Normalde 1 Temmuz’da havuzların açılmasına rağmen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından önce tadilatı yapılacağı söylenen , sonrada yıkım kararı çıktığı öne sürülen havuzun ne durumda olduğunu kimse bilemiyor. Olan Neriman gibi sporcularımıza ve Türk sporuna oluyor. Kimin umurunda?”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"