İskenderun’da aşure bereketi paylaşıldı

Yayınlanma Zamanı : 04 Eylül 2020 Saat: 15:46

İskenderun’da aşure bereketi paylaşıldı

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, içerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı dolayısıyla Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıttı.

Kültür Müdürlüğü’nün etkinliği kapsamında Kaptan Mehmet Paşa Camii önü, sağlıklı yaşam parkı ve havuzlu çarşı önünde Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen aşure dağıtımı ile Muharrem ayının bereketini İskenderunlularla paylaşan Başkan Tosyalı, yaşlılar ile sağlıklı yaşam parkındaki sağlık çalışanlarına aşure dağıtımında hassasiyet gösterdi.

İskenderunluların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Muharrem ayı içerinde idrak edilen Aşure gününün tüm İslam alemine ve vatandaşlara sağlık, mutluluk, huzur ve hayırlar getirmesini dileyen Başkan Tosyalı, “Aşure; bereket, paylaşma ve birliğin simgesidir. Bolluğu ve bereketi simgeleyen aşuremizi, içerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Kültür Müdürlüğümüz olmak üzere, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür eder, yiyenlere afiyetler diliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"