Hatay’da koronavirüs ihbarları yağdı!

Yayınlanma Zamanı : 31 Ağustos 2020 Saat: 16:27

Hatay’da koronavirüs ihbarları yağdı!

Covid-19 Salgını ile mücadele kapsamında  denetimlerin en üst düzeye çıkarılması maksadıyla kurulan Hatay İl Salgın Denetim Merkezi(İSDEM), Türkiye sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.

İçişleri Bakanlığı’nca Covid-19 tedbirleri kapsamında 81 ilde hayata geçirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından ihbar yağan uygulama kapsamında, Hatay İSDEM’e 112 Acil Çağrı Merkezi ve HES uygulaması üzerinden gelen ihbarlara 1 saat içerisinde önleyici denetimler gerçekleştiriliyor.

Hatay Valiliği’nin talimatları doğrultusunda, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yürütülen denetim faaliyetlerini en üst düzeye çıkararak, 112,155,156 ve HES uygulaması üzerinden yapılan ihbarlar neticesinde Hatay’da 15 ilçede eş zamanlı denetim gerçekleştirildi.

Ekipler, toplu taşıma, düğün salonları, marketler gibi yaşamın her alanında 7/24 esasına göre maske, mesafe ve temizlik denetimi gerçekleştirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"